HISTORIA POWSTANIA

WOJSKOWEGO KLUBU MOTOCYKLOWEGO

WKM

Historia powstania klubu, to historia ludzi, którzy zarazili nas swoją pasją, stylem życia i miłością do motocykli. Nie sposób nie wymienić takich nazwisk jak Bartek KOSARMirek BANIA czy Rafał GÓRSKI.

Szczególne słowa uznania należą się największemu poskromcy, przede wszystkim  własnego umysłu Grześkowi WAWRZYŃSKIEMU.

!!!  Serdeczne dzięki  !!!

            Sam pomysł stworzenia klubu zrodził się w ich głowach dopiero wiosną 2008 roku podczas wypadu na Słowację. Tam właśnie padły pierwsze pomysły, w tym nasza obecna nazwa:

 WOJSKOWY KLUB MOTOCYKLOWY -  WKM.

Owe głowy to:

Radek BARTOSIK 

Jasiu CHOLEWKA

Sebastian GRANT

Adam LASOTA

Zbychu MUCHA

Robert SZCZERBA

Tomasz TRZEBIŃSKI

Kolejne lata przyniosły ze sobą dalszy rozwój, podjęcie współpracy i zawarcie przyjaźni z innymi klubami, w tym z Blue Knights, Klubem Motocyklowym „Sąsiedzi” z Pyskowic oraz innymi ciekawymi ludźmi. Udzielamy się w licznych imprezach charytatywnych, w 2012 roku przyłączyliśmy się do 20-go Finału WOŚP w Gliwicach. Od czasu założenia WKM przydarzyło się wiele podróży na dwóch kółkach: bliższych i dalszych, pełnych przygód, radości, a czasami także pełnych trudnych chwil.

Rok 2013 był rokiem wielkich zmian. Nasze szeregi opuścił ostatni z założycieli i wieloletni prezes Klubu, Tomasz TRZEBIŃSKI. Jego decyzja była zaskoczeniem dla wielu z nas, ale takie są koleje losu. Mamy nadzieję na dalszy ciąg pięknej historii Wojskowego Klubu Motocyklowego, będziemy pisali już bez założycieli, dla których nasze drzwi są i będą zawsze otwarte.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego grona

wszystkich, którym odpowiada formuła WKM.

 

STATUT ZAŁĄCZNIKI

polub nas na Facebook'u